top of page

KSIĄŻKI

Bożena Suchanek

autorka, blogerka, felietonistka

“Randki pakistańskie”

W PRZYGOTOWANIU

Opowieść z pozoru idiotyczna, jednak bardzo mądra, pełna humoru i łamiąca stereotypy. Osadzona w czasach pandemii, na północy Anglii. 

Małgośka, dziewczyna nietuzinkowa, opowiada jak za namową swojego przyjaciela Ahmeda, stworzyła konto na aplikacji do kojarzenia małżeństw muzułmańskich i odważnie wyruszyła na poszukiwanie męża.

 

„Ahmed chciał, abym została jego „drugą żoną.” Ta pierwsza miała być pakistańska. I miała być zgodna z jego kulturą. Ahmed mówił nawet, że ta pierwsza żona, to bardziej by dla matki była. Dla matki i dla świętego spokoju. A ta druga, europejska, byłaby dla niego! Fantastyczny plan, który się nie powiódł. Ahmed nie mógł mnie mieć, więc stwierdził, że męża mi znajdzie!"

“Ten, Który daje odpowiedź”

przód JPG (1).png

Kiedy Małgorzata postanawia modlić się o przyjaciela Wszechświat zsyła jej mężczyznę, którego imię oznacza Ten, Który Odpowiada Na Każdą Modlitwę. Czy samotną dziewczynę prowadzi jakaś siła. A może obsesja spowodowana samotnością na emigracji? Po roku nieobecności powraca też doktor Ahmed, z którym bohaterka musi wyjaśnić dawne wydarzenia. Eklektyzm kulturowy, smutek, humor, odrobina pikanterii. Historia dotykająca samorozwoju i duchowości oparta na obserwacjach życia we współczesnej Anglii.

Chcesz dostawać informacje na temat nowinek i postępów w tworzeniu książek? Zasubskrybuj newsletter i bądź na bieżąco!

Info

bottom of page